MŠK Považská Bystrica
FC ŠTK 1914 Šamorín

2:2 (1:1)

Štatistika

MŠK Považská Bystrica – ŠTK Šamorín 2:2 (1:1) Góly: 30. Zuziak, 49. Kucharčík – 45. Čunta, 47. Leginus Žlté karty: Gerebenits, Teplan, Václav, Zemko - Čunta, Urblík, Pančík, Kachút,

Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Urblík, Čunta (75. Kachút) – P. Nagy, M. Szolgai (81. Baéz), Szabó (62.Demjanovič) – Owusu (62. Botló), Olejník (75. Tarcsi), Leginus

Komentár k zápasu

Deľba bodov v Považskej Bystrici

V prvom kole novej sezóny ŠTK Šamorín remizoval na súperovom ihrisku 2:2.

Od úvodu bolo zrejmé, že ide o prvý zápas sezóny. Na oboch stranách sa objavili nepresnosti a v úvodných minútach sa ani jedno mužstvo netlačilo do útoku. Po štvrťhodine hry však prebrali iniciatívu domáci a boli nebezpečnejší. Po polhodine hry šli aj do vedenia, keď sa presadil ich najlepší strelec z minulej sezóny, Zuziak. Náš tím vedúci gól trochu zaskočil a domáci sa tlačili do útoku. Na našej strane sa do najväčšej šance dostal Olejník, ktorého našiel na osi ihriska Szolgai, nášmu útočníkovi však pred brankárom nevyšiel prvý dotyk. Aj vo zvyšku prvého polčasu boli aktívnejší domáci, napriek tomu sa náš tím do prestávky predsa len dostal k vyrovnávajúcemu gólu. V poslednej minúte prvého polčasu vybojoval Leginus rohový kop, ten zahral Péter Nagy, ktorý našiel hlavu nezastaviteľného Čuntu.

Do druhého polčasu sme vstúpili gólovo, keď práve Leginus využil zaváhanie Kucharčíka v sole prestrelil brankára domácich. Statný Kucharčík však o dve minúty neskôr svoje zaváhanie napravil, keď z rohu vyrovnal na 2:2. V 68. minúte nebezpečne pálil spoza šestnástky Máté Szolgai, a jeho projektil ľavačkou minul bránu len o pár centimetrov. V druhom polčase bola vyššia aktivita na našej strane a v 79. minúte sme boli blízko gólu, keď po ľavom krídle unikol Pančík, namiesto strely hľadal striedajúceho Tarcsiho, tomu však ku gólu chýbal polkrok. V záverečných minútach sme boli blízko ku gólu. Najprv zaváhanie domáceho brankára využil Botló, ktorý vypichol loptu a v oranžovom zákroku zmaril gólovú šancu. V 88. Minúte potom po centri Baéza hlavičkoval pod brvno Marić-Bjekić, v poslednej chvíli ju vyškriabal Teplan. Rozhodujúci gól sa nám streliť nepodarilo, hoci sme k nemu boli v druhom polčase omnoho bližšie, a tak z Považskej Bystrice berieme bod.

Sdielať článok

ŠTK Šamorín triumfoval na turnaji Šamorín Cup U10!

Uplynulú stredu sa v Šamoríne odohral skvele zorganizovaný futbalový turnaj Šamorín Cup pre kategóriu U10.