20.kolo, 2FL, nedeľa 12. 3. 2023 – 10:30

FC ŠTK 1914 Šamorín
FK Pohronie

4:0 (2:0)

Štatistika

góly: 20. Riquelme, 24. Záhradník, 84. Bogi, 90. Szabó žlté karty: Pančík – Laktionov rozhodovali: Choreň – Lauer, Hrenák

Trnovský - Kachút, Marić-Bjekić, Bahi, Pančík - Riquelme, Szolgai, Szabó - Csóka(70.Owusu), Záhradník (64. Baéz), Moumou (74. Bögi)

Komentár k zápasu

Už pred stretnutím bolo z nášho tímu cítiť odhodlanie zvrátiť nepriaznivú bilanciu bez výhry z domáceho prostredia. Už v úvodných sekundách sme zahrozili po vysokom pressingu, no boli to hostia, ktorí na niekoľko minút prebrali opraty stretnutia. Z výpadov na ich ľavej strane útoku však gól nepadol, a tak sme sa k slovu dostali my. Najprv si Brahim Moumou pekne naviedol loptu z ľavého krídla, vystrelil, no ani nečakaný odraz lopty od trávnika brankára hostí neprekvapil. V 20. minúte sme však už išli do vedenia, keď zakombinoval Kachút so Szolgaiom, ktorý vysunul Csóku, ten spätnou prihrávkou našiel Riquelmeho a brazílsky stredopoliar peknou umiestnenou strelou k pravej tyči strelil svoj prvý gól v drese ŠTK.

O štyri minúty sme náskok zdvojnásobili, keď vystrelil Szolgai, z dorážky sa snažil prekonať brankára aj Szabó, no gól padol až z tretej strely, keď nikým nekrytý Záhradník zavŕšil našu snahu. Zaskočení hostia nachvíľu stratili rytmus, a tak sme sa do šancí dostávali vo zvyšku prvého polčasu častejšie my. Pokusy Záhradníka, Szabóa ani Moumouho sa neujali. A keď ani najväčšiu šancu hostí útočníci súpera tesne pred polčasom nevyužili, na polčasovú prestávku sme odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpili hostia s oveľa väčšou vervou, šancu Barboru v úvode však vychytal Trnovský. Aj druhá šanca druhého dejstva patrila hosťom, keď opäť Barbora centrom našiel Grendela, jeho strelu v poslednom momente zblokoval Bahi a zabránil tak takmer istému gólu.

A tak sme sa opäť o slovo prihlásili my. Útočná snaha súpera otvárala priestor na rýchle protiútoky. Do jedného sa vrútil Bálint Csóka, zoči-voči vybehnutému Slančíkovi však nezvolil lob, ale kľučku a jeho spätnú prihrávku na spoluhráča už hosťujúca obrana zachytila. V 84.minúte zakombinoval Baéz s Owusum, Baéz poslal krásny center, ktorý našiel hlavu Bogiho a ten zakončil peknú akciu striedajúcej trojice tretím gólom. Krátko nato sa do úniku dostal Szabó, jeho strela však tesne minula pravú žrď. Najlepší strelec ŠTK v aktuálnej sezóne si však chuť napravil v absolútnom závere, keď sa pohral s obrancom súpera a umiestnenou strelou stanovil konečné skóre zápasu na 4:0.

Ohlasy k zápasu

Juraj Ančic: “Je to dobrý impulz po tých dvoch zápasoch, ktoré sme nedokázali vyhrať. Udržali sme nulu vzadu, dali sme štyri góly, sme veľmi radi, že sa nám podarilo dnes vyhrať, aj keď musím povedať, že výsledok nezodpovedá obrazu hry. Chceli sme držať loptu, byť aktívnejší, bol to ale súper, kto bol v tomto ohľade veľmi dobrý. Hovorili sme si pred zápasom o tom, že uspeje ten, kto bude lepšie držať loptu na súperovej polovici. Pohronie ukázalo, že má veľmi dobrý tím, my sme ale dnes boli efektívnejší, z čoho sa teším a do ďalších zápasoch budeme chcieť pridať aj na tom držaní lopty." Rastislav Urgela,FK Pohronie: "Dnešný zápas skončil pre nás krutým výsledkom. Prehrali sme si ho v obidvoch 16-tkach. V súperovej sme zlyhali v predfinálnej a finálnej fáze. Naopak, domáci využili naše zaváhania a boli maximálne efektívni. Za túto prehru sa určite budeme chcieť rehabilitovať v najbližšom zápase proti Petržalke."
Sdielať článok

Zimná liga U10 v Pomlé: Stupava víťazí, Šamorín obsadzuje 2. a 3. miesto!

V sobotu 23. marca sa na malej umelej tráve v Pomlé odohralo 4. kolo Zimnej ligy U10, ktorá priniesla napínavé súboje a skvelé futbalové zážitky.