3.kolo, MONACObet liga, nedeľa 11. 8. 2024 – 10:30

FK Pohronie

2:0 (1:0)

Horváth - Stryukov (85. Lami), Marić-Bjekić, Modesto - Vidnyánszky (Fellipe), Vassiljev, Pliušč (68. Kucman) , Záhradník (68. Sylla) - Kachút, Puchtieiev, Žiga (68. Leščinskij)

Komentár k zápasu

Fanúšikovia ŠTK mohli sledovať od úvodu oduševnený výkon nášho mužstva, ktoré sa dostalo do viacerých príležitostí. Už v 6.minúte sa vysoký pressing našich vyplatil a Puchtieiev zoči-voči brankárovi mohol otvoriť skóre. Prestrelil, no táto šanca bola predzvesťou ďalších minút, ktoré boli v našej réžii. Na oboch krajoch zálohy Žiga resp. Kachút ťahali útoky nášho mužstva. Po jednom z nich sa po centri zľava dostal Kachút ku hlavičke, sklepol pre nabiehajúceho Pliušča, a ten zo siedmich metrov prestrelil súperovho brankára. V 22. minúte mohlo byť 2:0, keď Žiga napálil zľava loptu do tyče. V 33.minúte opäť Žiga poslal center do šestnástky, aktívny Puchtieiev hlavičkoval pod brvnou, kde však súperov gólman zasiahol a vytlačil loptu na roh. Hrozil aj stred poľa, keď Vidnyánszky so Záhradníkom vyskúšali viackrát pozornosť Juričku, šamorínskeho odchovanca v bráne Pohronia. Aj súper mal dve možnosti streliť gól, pri jednej z bránkovej čiary odkopával Modesto, tú druhú, gólovú, však prekazil ofsajd hostí. V druhom polčase to bolo hore-dole, najmä v jeho úvodnej časti, v ktorej sa hostia snažili vyrovnať. Tlak sme ustáli a postupnými striedaniami sme prevahu dokázali otočiť na našu stranu. V 67. minúte prestrelil Fellipe z hranice šestnástky, v 72. Kucman z ľavého krídla zasekol a vystrelil, Jurička vyrážal na roh. Z následného rohu sme hlavičkovali do stredu brány, kde bol Jurička pripravený. O minútu nato však už hostia naše akcie neustáli, Stryukov nakopol loptu na Syllu, ten si pokryl loptu, posunul Leščynskemu, ten vysunul Kucmana, ktorý mu vrátil loptu pred polodkrytú bránu – 2:0. V závere sme dlhými pasmi hľadali Syllu a Kucmana, ktorí sa rýchlostne a individuálne dokázali presadiť, no strely Kucmana, Leščynskeho a ani Puchtieieva už sieť nerozvlnili.