FC ŠTK 1914 Šamorín
MŠK Púchov

2:1sn (0:0)

Štatistika

ŠTK Šamorín – MŠK Púchov 1:1, 4:3 pp (0:0) Góly: 55. Csóka – 54. Holiš Žlté karty: Baéz – Holiš, Michlík, Slovák, Martinček, Pilný

Gyurákovics (90. Horváth) – Pančík, Marić-Bjekić (79. Dobranskyi), Bahi, Yarosh – Nagy (49. Baéz), Szolgai (79. Owusu), Bogi – Csóka, Szabó, Ferleťák

Komentár k zápasu

Napínavá, no s krásnym rozuzlením. Taká bola futbalová streda v Pomlé pre všetkých, ktorí si našli cestu na zápas Slovnaft Cupu. Od začiatku sme sa pustili s vervou do súpera a už v 1.minúte mohol Lukáš Szabó v samostatnom úniku otvoriť skóre, jeho strela ľavačkou len o centimetre minula ľavú žrď púchovskej brány. V 5.minúte unikal Bálint Csóka, zasekol si dobiehajúceho obrancu, no jeho strela sa práve od obrancu dostala mimo brány. Z následného rohu mohol Bahi skórovať hlavou, ale tesne minul. Po desiatich minútach prebrali iniciatívu hostia. Najprv po nedôraznom Yaroshovom odkopnutí práve ukrajinský obranca zákrokom na čiare zabránil gólu. V 13.minúte zachraňoval Gyurákovics, keď sin a centrovanú loptu nabehol súperov hráč a zo šiestich metrov z voleja mohol streliť gól. Po polhodine sme sa opäť dostali do šance aj my, Ferleťák však z uhla mieril nad. Napriek množstvu šancí na oboch stranách však v prvom polčase gól nepadol.

V 54.minúte však išli do vedenia hostia. Z nevinne vyzerajúcej akcie súper nečakane vystrelil, lopta sa odrazila k Holišovi, ktorý nemal problém skórovať. Našťastie však vedenie hostí netrvalo dlho. Už o minútu Ferleťák posunul Bogimu, ten centrum našiel na osi ihriska Csóku, ktorý vletel do šestnástky a popri brankárovi vyrovnal na 1:1. V 80.minúte zahrával priamy kop Szabó, jeho pokus brankár vyrazil len do skrumáže pred bránou, lopta sa poodrážala k Ferleťákovi, ktorý však tesne minul. V závere sme mali väčšiu túžbu rozhodnúť v riadnom hracom čase, no nepodarilo sa, preto zápas dospel do rozstrelu zo značky pokutového kopu.

V ňom začal úspešným pokusom púchovský Puchel, vyrovnal však na našej strane Pančík. V druhej sérii minul hosťujúci Michlík, v našom tíme nezaváhal Szabó. Následné dva pokusy zvládli, tak Púchovčania, ako aj naši Csóka s Bahim. V piatok pokuse Púchova sa zaskvel Attila Horváth a spečatil tak postup ŠTK Šamorín do štvrťfinále Slovnaft Cupu.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Ťah s výmenou brankárov bol vopred plánovaný. Už na predzápasovom tréningu Attila Horváth vychytal polovicu našich hráčov, preto sme mu dali príležitosť a zachytal vynikajúco. V zápase nás zase podržal Erik Gyurákovics, takže s výkonmi oboch brankárov môžeme byť spokojní. Opäť sme mali viacero šancí, stále nám chýba hrotový útočník, ktorý by to vedel “upratať” do brány. Tešíme sa z postupu, dúfam, že nás nakopne a vo zvyšných dvoch zápasoch v lige získame čo najviac bodov.”
Sdielať článok

​Prípravka ŠTK Šamorín U8 si na turnaji Bogy Cup U8 Orechovej Potôni vybojovali skvelé 7. miesto!

Uplynulý víkend sa v Orechovej Potôni konal medzinárodný futbalový turnaj Bogy Cup U8, na ktorom sa zúčastnilo 26 tímov z rôznych kútov Slovenska a zahraničia.