14. kolo, 2FL, sobota 22. 10. 2022 – 14:30

MŠK Púchov
FC ŠTK 1914 Šamorín

0:1 (0:1)

Štatistika

MŠK Púchov – ŠTK Šamorín 0:1 (0:1) Gól: 17. Csóka Žlté karty: Lacko, Holiš, Kopičár, Strelčík, Kaufman - Lehotský, Pančík, Owusu, Yarosh, Baéz Červená karta: Mišák (masér) Rozhodovali: Smolák – Vorel, Tokoš

Gyurákovics – Pančík, Lehotský (46. Yarosh), Marić-Bjekić, Bahi – Badjie, Nagy, Szolgai (57. Baéz) – Demjanovič (57. Ferleťák), Owusu (84. Bogi), Csóka (76. Szabó)

Komentár k zápasu

Víťazstvo s Púchovom po viac ako dvoch rokoch. Na Považí sa hralo na nie práve najjednoduchšom teréne. Premočený a hrboľatý trávnik sťažoval kombinačnú hru, a tomu sa prispôsobili aj taktiky oboch tímov. Domáci to skúšali nakopávanými loptami, naši hráči sa snažili presadiť skôr individuálne, s častou streľbou. V úvodnej štvrťhodine to skúšali spoza šestnástky Owusu, Csóka, Demjanovič aj Szolgai. V 17.minúte sa individuálne presadil Csóka, tiesnený zaviezol loptu do vnútra šestnástky, jeho prvý strelecký pokus vonkajším priehlavkom ešte domáci gólman chytil, no z dorážky už Bálint rozvlnil sieť. Domáci boli neraz blízko vyrovnaniu, keď sa presadzovali najmä po štandardných situáciách. Pavlovič asi zo štyroch metrov hlavou tesne minul, Holiš z ďalšieho rohu hlavou mieril nad.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, ale postupom času domáci prebrali iniciatívu a hrozili zvnútra šestnástky. My sme sa opäť spoliehali na rýchle brejky a v jednom z nich bol blízko svojmu druhému gólu Csóka, ktorého však v poslednej chvíli zablokoval Kaufman. Po prestriedaní na našej strane prišlo oživenie a viackrát sme sa dostali do rýchlej kontry, chýbala však finalizácia. A keďže sa ani domáci tím nedokázal gólovo presadiť, udržali sme najtesnejšie víťazstvo 0:1.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Už v príprave sme sa venovali tomu, že terén bude mokrý, rýchly, snažili sme sa hrať kolmo, priamočiaro, s častou streľbou. Do gólu sme hrali výborný zápas, po góle sme trochu stratili väčšiu aktivitu na lopte, hráči sa sústredili skôr na defenzívu, čo bolo možno spôsobené aj tým, že sme v stredu odohrali ťažký zápas. V druhom polčase boli domáci nebezpečnejší, posielali lopty za obranu, čím hrozili, no ustáli sme to a sme radi za víťazstvo.”
Sdielať článok

Zimná liga U10 v Pomlé: Stupava víťazí, Šamorín obsadzuje 2. a 3. miesto!

V sobotu 23. marca sa na malej umelej tráve v Pomlé odohralo 4. kolo Zimnej ligy U10, ktorá priniesla napínavé súboje a skvelé futbalové zážitky.