4. kolo Slovnaft Cupu, 2FL, streda 19. 10. 2022 – 14:30

FC ŠTK 1914 Šamorín
MŠK Žilina

2:1 (0:0)

Štatistika

ŠTK Šamorín – MŠK Žilina 2:1 (0:0) Góly: 67. Szolgai, 85. Csóka – 69. Ďuriš Žlté karty: Gyurákovics - Galčík, Kaprálik, Nemčík, Rusnák Rozhodovali: Dzivjak – Poláček, Poracký

Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić (81. Lehotský), Bahi, Yarosh – Badjie, Nagy, Szolgai (69. Baéz) – Ferleťák (69. Bogi), Owusu (90. Szalma), Csóka

MŠK Žilina

Belko - Rusnák, Stojchevski, Nemčík (C), Anang (80. Bari) - Myslovič, Gidi, Iľko (59. Kopas) - Kaprálik (75. Jambor), Jibril, Galčík (46. Ďuriš)

Komentár k zápasu

Tak, ako sme avizovali pred duelom, nebol to tradičný pohárový zápas tímu z nižšej súťaže, ktorý chce ubrániť favorizovaného súpera. ŠTK Šamorín chcel od začiatku hrať s MŠK Žilina otvorenú partiu a pobiť sa o postup futbalovými zbraňami, ktoré sú mu vlastné. V úvodných minútach sme dokázali hrať kombinačný futbal, ktorým sme sa dostávali k súperovej bráne. Ako prví sme mohli ísť do vedenia my, keď Szolgaiova strela sa po teči zastavila na tyči. Žilinskú obranu zamestnávali agílni Owusu s Csókom, šťastie spoza šestnástky skúšali stredopoliari Szolgai s Nagyom. Po úvodnej štvrťhodine prebrali iniciatívu hostia. Myslovič najprv strieľal spoza šestnástky len na pripraveného Gyurákovicsa. Následne mal obrovskú šancu Kaprálik, ktorý z piatich metrov hlavou našťastie minul. Gyurákovics bol v akcii aj pri zakončení Nemčíka, ktorého však náš gólman vychytal. Ešte efektívnejší zákrok predviedol, keď Rusnák vystrelil do tyče, k dorážke sa dostal nikým nekrytý Kaprálik, na svojom mieste však opäť stál Gyurákovics. Po tom, čo sme asi dvadsaťminútový tlak Žiliny ustáli, sme sa opäť aj my tlačili do zakončenia. Pred prestávkou z priameho kopu Szolgai trafil žrď a z následnej dorážky Marić-Bjekić prestrelil.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie my. Najprv si v 48.minúte po šikovnej akcii pýtal Csóka pokutový kop, v 51.minúte potom Bahi hlavičkou trafil aj poslednú dovtedy netrafenú tyč na ihrisku.V nasledujúcich desiatich minútach sa akcie striedali na oboch stranách, aby v 65.minúte akciu našich naštartoval Owusu, prihral Csókovi a ten vysunul Szolgaia, ktorý obišiel žilinského gólmana a z uhla nakoniec dostal loptu za bránkovú čiaru. Výbuch radosti v Pomlé schladil o tri minúty neskôr hosťujúci Ďuriš. Do vedenia sme mohli ísť my, keď Owusu vystrihol krásne nožničky, no aj Belko v bráne Žiliny chytal v tomto zápase výborne. V 85. minúte sa žlto-zelení dlhšie pripravovali na zahratie priameho kopu, ktorý nakoniec trafil vybehnuvšieho Csóku. Odrazená lopta putovala po osi Owusu – Bogi k Baézovi, ktorý v sklze prihral loptu Csókovi, ten prenikol do šestnástky a prestrelil Belka. Erupcia radosti v Pomlé tentokrát neustala až do konca, napriek záverečnej snahe Žiliny o vyrovnanie. Na šamorínskom štadióne sa tak zrodil jeden z najväčších víťazných zápasov ŠTK Šamorín, v ktorom sme vyradili sedemnásobného majstra SR a postúpili medzi 16 najlepších v rámci Slovnaft Cupu.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Je to výborný výsledok, ktorý nás všetkých teší. Dali sme do zápasu srdce, emóciu a najmä futbalovú kvalitu. Mali sme proti favoritovi množstvo šancí, trafili sme trikrát tyčku, mohli sme kopať penaltu. Splnili sme to, čo sme si v rámci taktickej prípravy predsavzali, preto sa tešíme z postupu. Ten je o to krajší, že sme vyradili fortunaligistu, čo je vždy úspechom.” JAROSLAV HYNEK, TRÉNER MŠK ŽILINA "Pre tento výsledok neexistuje ospravedlnenie. Čokoľvek takéto povieš, išiel by z toho alibizmus, a to nechcem. Zápas sme mali rozohratý veľmi dobre. Šamorín cítil svoju šancu, ktorú sme mu ponúkali sami pri bezgólovom stave. V prvom dejstve máme asi päť vyložených šancí, no keď ich nepremeníme, je to otvorené. Domáci do nás išli, výsledkovo žili. Súper bol nabudený, ukázal kvalitu a využil v druhom polčase svoje šance na maximum. Mrzí nás dnešný výsledok, lebo sme mali vyhrať. Sme ligový tím, hráči sú reprezentanti a majú takéto zápasy a podnety v nich zvládať. Pri druhom góle súpera nastrelíme múr súpera, ktorý ide proti. Tam je to otázka rozhodnutia hlavného rozhodcu. Chýbala mi ale v našom výkone presnosť - aj pri nastavení hernej situácie, napríklad pri inkasovaných góloch, ale aj presnosť našich prihrávok. Musíme sa otriasť a pracovať tvrdo ďalej, lebo sa nám to určite skôr či neskôr zúročí. Verím, že v sobotu nás napriek dnešku podporia fanúšikovia a konečne sa budeme tešiť z dobrého výsledku."