13.kolo, 2FL, nedeľa 16. 10. 2022 – 10:30

FC ŠTK 1914 Šamorín
FK Dubnica nad Váhom

0:2 (0:2)

Štatistika

ŠTK Šamorín – FK Dubnica 2:0 (2:0) Góly. 25. Bilovský, 29. Isaac Žlté karty: Szolgai, Bogi, Marić-Bjekić, Baéz – Kramár, Martinek Rozhodovali: Ruc – Ralbovský, Hrobárik

ŠTK Šamorín: Trnovský – Kachút, Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh – Nagy, Badjie, Szolgai – Bogi, Owusu, Csóka

Komentár k zápasu

Po zhliadnutí úvodnej štvrťhodiny si boli šamorínski fanúšikovia takmer istí, že zápas 13.kola proti FK Dubnica výsledkovo ovládneme. Už o úvodných minút sme sa totiž zahryzli do súpera a predvádzali jednu kreatívnu akciu za druhou. V 9. minúte unikol Csóka, obišiel aj brankára, spätnou prihrávkou našiel Owusua, ten však z desiatich metrov trafil len žrď. O dve minúty nato opäť unikol za chrbát obrancov Csóka po vysunutí Szolgaia, aj tentokrát obišiel gólmana Vavruša, jeho spätná prihrávka však nikoho nenašla. Z následného rohu sa dostal na hranici pokutového územia k lopte Bahi, prehodil si loptu na svoju slabšiu pravú nohu, ktorou tesne minul bránu. Svoje šance sme nevyužili, a tak prišiel trest. Na konci 20.minúty hostia zatlačili, najprv nás podržal dvakrát brankár Trnovský, keď najmä v 24. minúte predviedol po rohu na čiare výborný zákrok, no ani to nebolo obrane ponaučením. Z ďalšieho rohu sme dostatočne včas nevystúpili voči kapitánovi Dubničanov, Bilovskému, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a halfvolejom napálil loptu do vinkla našej brány. Už o štyri minúty nato bolo 0:2, keď Bahi pod tlakom Isaaca zle prihral, hostia si loptu narazili smerom do šestnástky a Isaac zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Na začiatku druhého polčasu mohli hostia ešte zvýšiť, keď v 49. minúte Švec z dvoch metrov nedal do prázdnej brány. Hneď z protiútoku mohlo platiť nedáš-dostaneš, keď sa pekne uvoľnil na ľavom krídle Csóka, na osi ihriska našiel Szolgaia, ten sa predribroval do vnútra šestnástky, no na bránu vyslal slabý pokus, ktorý Vavrúš pokryl. Gólovú šťastenu sme definitívne urazili v 60.minúte. Csóka sa na pravom krídle uvoľňoval vovnútri šestnástky, pri čom ho fauloval hosťujúci obranca. K nariadenej penalte sa postavil kapitán Nagy, ktorého strelu však Vavrúš chytil. V závere sme sa snažili prelomiť streleckú smolu, no ani nádejné pokusy Marića-Bjekića a striedajúceho Pančíka z vnútra pokutového územia, sa neujali. S Dubnicou sme tak na domácom ihrisku prehrali po desiatich rokoch. Zároveň to bola pre náš tím prvá strata bodov na domácom ihrisku v tejto sezóne. Už v stredu však budeme chcieť opäť doma uspieť, keď o 14:30 privítame v Slovnaft Cupe MŠK Žilina.

Ohlasy k zápasu

Michal Kuruc: “Dnes to bolo o efektivite. My sme boli celý zápas lepší, futbalovejší, vypracovali si množstvo šancí. Do 20.minúty mohlo byť s prehľadom 3:0. Dnes sme však nemali žiadneho hrotového útočníka, trošku sme v zostave museli improvizovať a bolo to aj cítiť. Chýbalo nám také “kladivo”, ktoré by tie šance dokázalo upratať do siete. Hostia sa presadili po rohu, hneď nato sme spravili individuálnu chybu a to dnes rozhodlo. Nerobíme ale z toho tragédiu, zápas jednoducho tomuto mladému tímu nevyšiel, čo sa stáva. Možno sa prejavil aj ten herný výpadok z predošlých týždňov. My sa musíme opäť vrátiť k našej hre, ktorú sme hrali aj dnes, hoci sme neboli úspešní. Čaká nás pohárový zápas so Žilinou, ktorá je ešte efektívnejšia ako Dubnica, takže musíme eliminovať individuálne chyby a naopak tou našou hrou sa snažiť presadiť.”