Nevydarené vstupy do polčasov proti Komárnu

V regionálnom derby sme na súperovom ihrisku body nebrali po výsledku 3:0.

V 21.kole sme nenadviazali na vydarený domáci zápas proti Pohroniu a v Komárne sme žiaľ nepredviedli výkon, ktorý by znamenal bodový zisk. Už v 8.minúte šli domáci do vedenia, keď nešťastný odraz pri zákroku domáceho obrancu vyslal do tutovky Antala a ten zoči-voči Gyurákovicsovi otvoril skóre. Inkasovaný gól náš tím vyhodil z koncepcie a trvalo takmer polovicu úvodného dejstva, kým sme sa opäť vrátili k hre, ktorú sme chceli hrať odzačiatku. Blízko gólu bol Moumou, ktorý z ľavej strany prenikol do pokutového územia, jeho strela z uhla však domáceho brankára neprekvapila. Moumouho rohový kop našiel potom Szolgaia, ktorý pohotovou strelou takmer rozvlnil sieť, proti bol však reflexívnym zákrokom na čiare Bréda. Do druhého polčasu sme opäť nevstúpili dobre, keď sa domáci dostali na bránkovej čiare k lopte, spätná prihrávka našla Drugu a ten zvýšil krížnou strelou už na 2:0. V 50.minúte bolo ešte horšie, keď spätnú prihrávku na brankára vystihol Antal a zvýšil už na 3:0. Následne sme iniciatívu prebrali my, no s trojgólovým mankom v hlavách sa cesta do brány hľadala ťažko. Šance mali Szolgai, Záhradník aj Moumou, no gólovo sme sa presadiť nedokázali. Domáci v závere chceli ešte navýšiť víťazstvo, podržal nás brankár, aj konštrukcia brány.

Juraj Ančic: “Nezachytili sme vstup do polčasov, dostali sme góly po hrubých individuálnych chybách a potom sa už ťažko naháňa výsledok. Stalo sa nám to už proti Prešovu, a stalo sa nám to aj teraz, musíme eliminovať tieto výpadky v koncentrácii.”

KFC Komárno – ŠTK Šamorín 3:0 (1:0)
Góly: 8.a 50. Antal, 48. Druga
Žlté karty: Németh, Špiriak – Marić-Bjekić, Pančík, Szolgai
Rozhodovali: Vaňo – Štofík, Juhos
ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Kachút (56. Yarosh), Marić-Bjekić, Bahi, Pančík – Riquelme (56. Owusu), Nagy, Szolgai – Csóka(56. Záhradník), Szabó (74. Baéz), Moumou