V derby víťazstvo s Komárnom

Starší žiaci v 17. kole nastúpili na ihrisku rivala z Komárna.

Išlo o duel tabuľkových susedov. Šamorínčania pred zápasom strácali na druhé Komárno štyri body. Od úvodu to bol zaujimavý duel z oboch strán. Už v 4. minúte otvoril skóre zápasu Szelepcsényi a poslal ŠTK do vedenia 0:1. Do polčasovej prestávky sa už stav nezmenil. Po zmene strán mali domáci ideálnu šancu na vyrovnanie ale pokutový kop zo 45. minúty nepremenil Hogenbuch. Zápas mal aj naďalej strhujúce tempo. V poslednej minúte využil zaváhanie domácej obrany Szamaránszky a uzavrel stav stretnutia na 0:2. Po emočnej oslave a vyzlečeniu dresu po ktorej nasledovala druhá žltá karta v zápase, videl Szamaránszky červenú kartu a z ihriska zišiel tesne pred záverečným hvizdom. Šamorínčania zvíťazili v derby a priblížili sa Komárnu na rozdiel jedného bodu, na vedúce Topoľčany strácajú dva body.

Hodnotenie trénera Tomáša Kállaya:

Od prvej minúty sme do zápasu išli uspieť. Chalani sa celý týždeň pracovito pripravovali na derby zápas. Úvodný gól nás nakopol. Chalanov som pripravil po psychickej stránke na jednotku. Dnes to bolo aj o nastavení hláv. Darilo sa nám aj v našom novo nastavenom systéme. Do polčasu sme mohli kľudne pridať aj góliky dva. Dnes sme to boli my, čo sme boli futbalovejší rýchlejší lepšie nastavení. Chalani podali výborný výkon hodný pochvaly, aj keď ja chválim málokedy za, čo som nesmierne rád. Sme na jari a nás čaká ďalší náročný týždeň prípravy na nasledujúceho súpera. Užijeme si víkend a od utorka zabúdame na Komárno a pripravujeme sa na ďalší duel.